Triduum Paschalne, najważniejsze dni w całym roku liturgicznym

Wielki Czwartek – pamiątka Ostatniej Wieczerzy, ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa.

Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 17.00.

Adoracja w Ciemnicy do godz. 22.00 (możliwość spowiedzi)

Wielki Piątek – pamiątka męki i śmierci Pana Jezusa. Tego dnia obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu ilości posiłków.

Adoracja w Ciemnicy od godz. 8.00.

Liturgia Męki Pańskiej o godz. 17.00.

Podczas adoracji Krzyża oddajemy mu cześć wyłącznie przez przyklęknięcie lub głęboki ukłon.

Adoracja Grobu Pańskiego do godz. 22.00 (możliwość spowiedzi)

Rozpoczynamy tego dnia Nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego.

Wielka Sobota – dzień adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim.

Adoracja od godz. 8.00.

W tym dniu nie ma błogosławieństwa pokarmów na stół świąteczny. Obrzęd ten, w tym roku będziemy sprawować w domach przed rozpoczęciem posiłku wielkanocnego. Tekst modlitwy znajduje się na naszej stronie internetowej.

Wigilia Paschalna o godz. 18.00.

Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00 (możliwość spowiedzi)

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – Rezurekcja o godz. 6.00, pozostałe Msze św. o godz. 8.15 w kaplicach, o 11.00 w Budziszynie,w kościele o 9.30 i 11.30.

Bardzo prosimy o zachowanie zasady 5 osób przebywających jednocześnie w kościele, zarówno podczas adoracji jak i liturgii.