Profil Facebook

Wielki sukces naszych ministrantów!!!

Dziś, 26 maja został oficjalnie zakończony sezon Ligi Ministranckiej 2017/2018. W tegorocznych rozgrywkach wzięło udział ok. 800 ministrantów, którzy reprezentowali parafie z terenu całej diecezji siedleckiej. Przez cały rok 74 drużyny, przechodząc przez kolejne etapy rozgrywek, walczyły o tytuł Mistrza Ligi Ministranckiej. Jedynie 18 najlepszych zespołów zakwalifikowało się do Wielkiego Finału, który wyłonił zwycięzców Ligi.

Turniej rozpoczął się na bocznym boisku Pogoni Siedlce o godz. 9.00 i trwał do godz. 14.30. Relację z tych rozgrywek opisuje ks. Kamil Duszek. – Był to czas niezwykle bogaty w emocje. Mogliśmy na własne oczy oglądać zaciekłe zmagania drużyn, które grały na bardzo wysokim i wyrównanym poziomie. Widać było wyraźnie, że każdy z zawodników wkładał całe swoje serce i umiejętności w grę, aby udowodnić, że jego drużyna nie znalazła się w Finałach przez przypadek. Jednak tylko najlepsi mogli zdobyć tytuł mistrzowski.

Oto wyniki Finałów Ligi Ministranckiej:

Kategoria Młodzik

I miejsce – Mokobody – Mistrz Ligi Ministranckiej 17/18
II miejsce – Onufry Drelów – I Wicemistrz Ligi Ministranckiej 17/18
III miejsce – Kock – II Wicemistrz Ligi Ministranckiej 17/18
IV miejsce – Borowie

Kategoria Junior

I miejsce – Kodeń – Mistrz Ligi Ministranckiej 17/18
II miejsce – Pilawa – I Wicemistrz Ligi Ministranckiej 17/18
III miejsce – Radzyń Podlaski MBNP – II Wicemistrz Ligi Ministranckiej 17/18
IV miejsce – Rossosz

Organizatorem Ligi Ministranckiej jest Diecezjalne Duszpasterstwo Służby Liturgicznej.

W kategorii: Aktualności