Profil Facebook

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

Świeca Caritas to jedna z najważniejszych i najbardziej znanych symboli Wigilii w Polsce. Można ją nabyć w parafiach całej diecezji (ofiarowując 5zł, 10zł, 15zł lub 20zł – w zależności od wielkości).

Akcja ma charakter ekumeniczny – włączają się w nią również: Diakonia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, Kościoła Ewangelicko-Reformowanego oraz Eleos Kościoła Prawosławnego.

– Uzyskane w tym roku środki posłużą do wsparcia działalności świetlic dla 90-osobowej grupy dzieci, prowadzonych przez naszą organizację (dwie z nich znajdują się w Siedlcach, natomiast trzecia usytuowana jest w Parczewie). Przeznaczymy je również na zrealizowanie kolonii dla dzieci w ramach „Wakacyjnej Akcji Caritas”, które są nie tylko wypoczynkiem, ale również pracą z terapeutami oraz na zakup tornistrów podczas akcji „Tornister Pełen Uśmiechów” – wylicza ks. M. Bieńkowski. I dodaje: – Pomożemy też finansowo utrzymać internat w miejscowości Bulo Bulo w Boliwii. Zebrane z każdej świecy 50 groszy da kwotę, która wystarczy na pół roku funkcjonowania placówki, do której trafiają molestowane dziewczynki. Kolejne 10 groszy przekazane będzie do Caritas Polska na pomoc dla potrzebujących dzieci z Ameryki Południowej. Środki zostaną przeznaczone na dożywianie, ośrodki dziecięce i młodzieżowe oraz stypendia dla małych mieszkańców Ameryki Południowej żyjących w favelach i slumsach. Wsparte zostaną placówki polskich misjonarzy działających na tym kontynencie oraz projekty mające na celu przeciwdziałanie uzależnieniom wśród dzieci i młodzieży.

Źródło: Podlasie24

W kategorii: Aktualności