XIII Niedziela Zwykła – 28.06.2020r OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIII Niedziela Zwykła28.06.2020r

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i naszą oziębłość.

2. Od jutra przez całe wakacje tj. do końca sierpnia, Msze św.: o godz. 7.00 w kościele i o godz. 11.00 w Budzieszynie.

3. W poniedziałek, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece Kościół, a zwłaszcza Papieża Franciszka. Wszyscy posługujący się dewocjonaliami pobłogosławionymi przez papieża lub biskupa mogą uzyskać odpust zupełny.

Msze św. o godz. 7.00 i 18.00 w kościele i o godz. 11.00 w Budzieszynie.

4. W środę, o godz. 11.00, Nabożeństwo do Matki Bożej Budzieszyńskiej.

O godz. 17.00, spotkanie dzieci z klas III przed uroczystością I Komunii Św.

5. W czwartek, pierwszy miesiąca, obchodzimy wspomnienie NMP Kodeńskiej, dziękujemy za dar Eucharystii, po Mszy św. o godz. 18.00, adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00 i możliwość spowiedzi.

6. W piątek, pierwszy miesiąca, święto św. Tomasza Apostoła, dzień wynagradzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

Od godz. 9.00, odwiedziny chorych w ich domach (prosimy o zgłaszanie chętnych).

Od godz. 15.00, adoracja Najświętszego Sakramentu, koronka do Bożego Miłosierdzia ze wspomnieniem zmarłych polecanych w Wypominkach, możliwość spowiedzi, o godz. 18.00 nabożeństwo wynagradzające i Msza św.

7. W sobotę, pierwszą miesiąca wynagradzamy Niepokalanemu Sercu NMP.

O godz. 19.00 Nabożeństwo Fatimskie w Budzieszynie – procesja różańcowa i Msza św.

8. W niedzielę, pierwszą miesiąca:

– Po Mszy św. o godz. 9.30, adoracja Najświętszego Sakramentu.

– O godz. 15.00 spotkanie sióstr i braci z Kół Różańcowych.

Po Mszy św. o godz. 16.00, spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania. Bardzo prosimy o obecność wszystkich rodziców.

Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na Katolickie Radio Podlasie, na opłacenie koncesji, która pozwoli nadawać program w kolejnych latach.

9. Dziękujemy Tomaszowi Bednarczykowi za wykoszenie łąki parafialnej.

10. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:

– Marcin Krupa, kaw. zam. w par. tut. i Patrycja Maria Kalisiewicz, panna zam. w par. Przesmyki – zap. 3.

11. Echo Katolickie.