XIX Niedziela Zwykła – 09.08.2020r OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIX Niedziela Zwykła09.08.2020r

1. Dzisiaj Odpust Przemienienia Pańskiego w Budzieszynie.

Msze św.: w kościele o godz. 7.00 i 8.30, w Budzieszynie o 10.00 i 12.00 uroczysta Suma odpustowa z procesją eucharystyczną pod przewodnictwem Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy.

W godz. 9.00-14.00 będzie możliwość oddania krwi w ambulansie (wymagany dokument tożsamości)

2. Zapraszamy do podjęcia PIELGRZYMKI DUCHOWEJ.

Codziennie o godz. 20.30 na skwerze przy figurze Serca Pana Jezusa, spotkanie duchowych pielgrzymów: modlitwa różańcowa i Apel Jasnogórski.

3. W środę o godz. 11.00, Nabożeństwo do Matki Bożej Budzieszyńskiej.

4. W piątek, 14 sierpnia, przybędzie do Budzieszyna piesza pielgrzymka z Rozbitego Kamienia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy: o godz. 19.00 procesja różańcowa, Msza św. i Apel „pielgrzymkowy”

5. W sobotę, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia NMP – Matki Bożej Zielnej. Błogosławieństwo ziół, kwiatów i warzyw podczas każdej Mszy św.

Msze św. w kościele o godz. 7.00, 9.30 i 16.00, w kaplicach o godz. 8.15 i suma o godz. 11.00 w Budzieszynie.

6. Przyszła niedziela to dzień solidarności z mieszkańcami Bejrutu.

Po Mszach Świętych będzie prowadzona zbiórka środków finansowych, które za pośrednictwem Caritas Polska, zostaną przekazane na rzecz poszkodowanych.

O godz. 12.30 uroczystość odpustowa ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbego w Osinach Dolnych.

7. Ofiara na kościół: Mirosław Urban, Ziomaki – 500zł

8. Echo Katolickie

9. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:

– Piotr Ostas, kawaler, zm. par. tut. i Anna Kamola, panna, zm. par. Gołąb – zap. III

– Piotr Ksionek, kawaler, zm. par. tut. i Paulina Kulesza, panna, zm. par. św. Mateusza Ap. w Pułtusku – zap. III

– Mateusz Rychlik, kawaler, zm. par. tut. i Monika Zubka, panna, zm. par. Knychówek – zap. III

– Kamil Piórkowski, kawaler, zm. par. tut. i Andżelika Gowinkowska, panna, zm. par. Przesmyki – zap. III

– Marcin Skup, stanu wolnego, zm. par. tut. i Beata Skup zd. Orlik, stanu wolnego, zm. par. Przesmyki, zap. II

– Mariusz Osiński, kawaler, zm. par. tut. i Monika Biernacka, panna, zm. par. Niepokalanego Serca NMP w Sokołowie Podlaskim, – zap. I

– Sylwester Pieńkowski, kawaler, zm. par. tut. i Magdalena Michalina Sieczkowska, panna, zm. par. Wyszków, – zap. I