XIX Niedziela Zwykła – 11.08.2019r

1. Dzisiaj Odpust Przemienienia Pańskiego w Budziszynie.

Msze św. w kościele o g.7.00 i 8.30, w Budziszynie o g.10.00 i o g.12.00 uroczysta Suma odpustowa z procesją eucharystyczną, pod przewodnictwem ks. Wojciecha Hackiewicza. wykładowcy WSD.

Po procesji uroczyste błogosławieństwo matek i dzieci.

W godzinach 9.00 – 14.00, będzie możliwość oddania krwi w ambulansie. Krew może oddać osoba zdrowa, w wieku 18 – 60 roku życia, wymagany dokument tożsamości.

1. W lipcu i sierpniu, Msze św. w dni powszednie o g.7.00 w Mokobodach i o g.11.00 w Budziszynie.
  2. W środę nowenna do Matki Bożej Budziszyńskiej po Mszy św. o g.11.00 w Budziszynie.
  3. W środę przybędzie do Budziszyna piesza pielgrzymka z Rozbitego Kamienia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy: o g.19.00 procesja różańcowa, o g.20.00 Msza św. i Apel „pielgrzymkowy”.
  4. W czwartek, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia NMP – Matki Bożej Zielnej. Błogosławieństwo ziół, kwiatów i warzysz na każdej Mszy św.

Msze św. w kościele o g.7.00, 9.30 i 16.00. w kaplicach o g.8.15 i suma o g.11.00 w Budziszynie.

1. W przyszłą niedzielę, 18 sierpnia, o g.12.30, uroczystość odpustowa ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbego w Osinach Dolnych.
  2. Towarzyszymy duchowo pielgrzymom. Do wtorku o g.20.30 na placu przy pomniku św. Jana Pawła II, modlitwa różańcowa i „pielgrzymkowy” Apel Jasnogórski – zapraszamy.
  3. Echo Katolickie
  4. Komisja do szacowania szkód w gospodarstwach zaprasza rolników którzy złożyli wniosek na szacowanie strat z powodu suszy z sołectwa Mokobody I i II na spotkanie do Urzędu Gminy, 14 sierpnia o g.9.00.
  5. Do zawarcia Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:

– Arkadiusz Sikorski, par. tut. i Kinga Sysik, par. Krześlin, zap. 3

– Jakub Baranowski, par. tut. i Ewelina Wolińska, par. Żeliszew, zap. 2

– Marcin Sopeła, par. Rozbity Kamień i Katarzyna Popowska, par. tut. zap. 1

– Jacek Jan Horabik, par. tut. i Aleksandra Noszczak, par. sw. Józefa w Siedlcach, zap. 1

– Kamil Borkowski, par. Zbuczyn i Karolina Skup, par. tut. zap. 1;