XX Niedziela Zwykła – 16.08.2020r- OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XX Niedziela Zwykła16.08.2020r

1. Dzisiejsza niedziela to dzień solidarności z mieszkańcami Bejrutu.

Po Mszach Świętych będzie prowadzona zbiórka środków finansowych, które za pośrednictwem Caritas Polska, zostaną przekazane na rzecz poszkodowanych.

O godz. 12.30 uroczystość odpustowa ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbego w Osinach Dolnych.

1. Msze św. w tym tygodniu: o godz. 7.00 w kościele i o 11.00 w Budzieszynie.

1. W środę o godz. 11.00, Nabożeństwo do Matki Bożej Budzieszyńskiej.

1. 29 sierpnia (sobota), Pielgrzymka Żywego Różańca do Leśnej Podlaskiej.

Organizujemy wyjazd do Leśnej, prosimy o zgłaszanie się chętnych w zakrystii.

1. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i organizację odpustu w Budzieszynie. Na ręce sołtysa Witolda Kackiewicza, dziękujemy wszystkim za porządki przy kaplicy. Rodzinie państwa Wilińskich z Mokobód, za dekorację ołtarza i stałą troskę o kaplicę. Dziękujemy scholi i chórowi, diakoni liturgicznej i ministrantom, Annie Wilińskiej i Zbigniewowi Barczakowi. Dziękujemy Markowi Sobeckiemu za udostępnienie nagłośnienia i obsługę techniczną. Szczególne podziękowania strażakom i policji.

1. Dziękujemy mieszkańcom Księżopola Jałmużny za podjętą we własnym zakresie inicjatywę renowacji ołtarza w kaplicy. Gratulujemy pięknego dzieła.

1. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Siedlcach przypomina o obowiązku przestrzegania przez wiernych podczas nabożeństw, zasad mających na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Wierni uczestniczący w nabożeństwach, którzy przebywają w budynku, powinni mieć nałożoną na twarz maseczkę, która zakrywa nos i usta. Nie ma wymogu, żeby nosić maseczkę na zewnątrz budynku – ale tylko pod warunkiem, gdy utrzymujemy od innych osób 1,5-metrową odległość.

1. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:

– Marcin Skup, stanu wolnego, zm. par. tut. i Beata Skup zd. Orlik, stanu wolnego, zm. par. Przesmyki, zap. III

– Mariusz Osiński, kawaler, zm. par. tut. i Monika Biernacka, panna, zm. par. Niepokalanego Serca NMP w Sokołowie Podlaskim, – zap. II

– Sylwester Pieńkowski, kawaler, zm. par. tut. i Magdalena Michalina Sieczkowska, panna, zm. par. Wyszków, – zap. II

1. Odeszła do Wieczności + Genowefa Gurba, pogrzeb w poniedziałek o g.16.00.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…