XXI Niedziela Zwykła – 23.08.2020r – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXI Niedziela Zwykła 23.08.2020r

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Dzień ten został ustanowiony przez Parlament Europejski w 2008 roku. Dziś, gdy tak często podważa się i relatywizuje fakty historyczne, próbuje się naginać historię w imię tzw. poprawności politycznej, nie możemy o tym zapominać.
  2. Msze św. w tym tygodniu: o godz. 7.00 w kościele i o 11.00 w Budzieszynie.
  3. W poniedziałek przypada święto Świętego Bartłomieja, Apostoła. Tradycja głosi, że zaniósł Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.
  4. W środę przypada uroczystość NMP Częstochowskiej.

O godz. 11.00, Nabożeństwo do Matki Bożej Budzieszyńskiej.

1. W sobotę pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych, wyjazd sprzed kościoła o godz. 8.00.

Tego dnia również Pielgrzymka Żywego Różańca do Leśnej Podlaskiej.

Organizujemy wyjazd do Leśnej, prosimy o zgłaszanie chętnych w zakrystii.

1. W sobotę, z Katedry Siedleckiej, o godz. 21.00 wyruszy Piesza Pielgrzymka do naszego Sanktuarium. Msza św. z udziałem pielgrzymów o godz. 3.00.
  2. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.30, GMINNE I PARAFIALNE DOŻYNKI – dziękczynienie za tegoroczne plony i zbiory. Z uwagi na panującą epidemię uroczystość w ograniczonej formie. Prosimy jednak aby każda rodzina przygotowała „rodzinny bukiet wdzięczności” z kwiatów, zbóż, owoców i warzyw.

O godz. 15.00, spotkanie sióstr i braci Kół Różańcowych.

O godz. 20.00, zapraszamy do kina plenerowego przy kościele na projekcję filmu z wartościami.

1. Odpust Narodzenia NMP, w niedzielę, 6 września o godz. 12.00.
  2. Ofiary jako pomoc dla poszkodowanych mieszkańców Bejrutu – 3000zł.
  • Dziękujemy rodzinie państwa Pobikrowskich z Mokobód za troskę o kaplicę w Budzieszynie.
  1. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:

– Mariusz Osiński, kawaler, zm. par. tut. i Monika Biernacka, panna, zm. par. Niepokalanego Serca NMP w Sokołowie Podlaskim, – zap. III

– Sylwester Pieńkowski, kawaler, zm. par. tut. i Magdalena Michalina Sieczkowska, panna, zm. par. Wyszków, – zap. III

– Grzegorz Matwiejczuk, kawaler, zm. par. Węgrów i Beata Paczuska, panna, zm. par. tut. – zap. I

1. Odeszła do Wieczności + Anna Sobotka

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…