Profil Facebook

Zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej 08.04.2022 r.

Etapy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej                                                                                    

WYZWANIE

W tym wyzwaniu najważniejsze jest dotarcie do granicy bólu.

Do momentu, w którym wszystko inne mówi: czemu nie jestem w domu, w ciepłym łóżku. Ten, kto przekracza tę granicę opuszcza strefę komfortu. Otwiera się na nowe wyzwania. A to daje szansę na kolejne decyzję o zmianie życia.

Droga

Drugi etap – wyzwanie podjęte, pierwsze setki metrów, kilka kilometrów już za Tobą.

Jest normalnie, po prostu idziesz, co jakiś czas kolejna stacja, krótka modlitwa – tekst rozważań czytany w świetle czołówki, możesz znaleźć czas na własne myśli i spotkanie z Bogiem;  jeśli aura sprzyja, nie grzęźniesz w błocie lub kałuży, jest całkiem w porządku, nic wielkiego – na razie zwykły marsz.

Zmaganie

Może zacząć się na dowolnym kilometrze trasy, tu nie ma reguły, może minąć lub zostać do końca — raczej zostanie

I dobrze, bo zmaganie jest istotą EDK. To droga poza strefę komfortu. Możesz go różnie doświadczyć: bolące stopy, brak sił, zimny deszcz na twarzy. Kiedy już od wyczerpania i zmęczenia nie można uciec, właśnie wtedy możesz odkryć, że to wiara jest powodem i siłą żeby iść dalej.

Spotkanie z Nim

To jest tak naprawdę sens tej drogi… spotkanie z Bogiem a następnie przemiana, czy to kawałka siebie czy całego swojego życia gdziekolwiek nie podejmiemy wyzwania sens i cel jest zawsze taki sam.

Zasady panujące na EDK

  1. EDK nie jest imprezą organizowaną ani zgromadzeniem publicznym i nie zapewniamy żadnej formy opieki. Każdy uczestnik idzie na własną odpowiedzialność! Dlatego też w tym wydarzeniu udział mogą brać tylko osoby pełnoletnie, które mogą wziąć za siebie odpowiedzialność. Osoby niepełnoletnie mogą jedynie uczestniczyć pod opieką rodzica lub opiekuna. Nie jesteśmy w stanie zabezpieczyć przejścia całej trasy dlatego każdy jest zdany na siebie. Wyruszenie na trasę jest osobistym wydarzeniem każdego uczestnika.

  2. Idziemy w milczeniu, można natomiast głośno czytać rozważania na poszczególnych stacjach drogi krzyżowej. Uszanuj prawo innych uczestników do głębszego przeżycia Misterium Drogi Krzyżowej dzięki spotkaniu z Bogiem w ciszy i skupieniu.

  3. Staramy się pokonać trasę pojedynczo. Oczywiście możliwe jest poruszanie się w grupach, należy natomiast uważać, aby nie tworzyć grup powyżej 5 osobowych.

  4. Nie skracajmy trasy! W wielu przypadkach istnieje możliwość skrócenia lub uproszczenia drogi jednak wtedy pozbawiamy się tego co jest bardzo istotne – trudności i dużego wysiłku. Z drugiej strony należy pamiętać, że trasa jest poprowadzona drogą polną, aby nie wchodzić na tereny prywatne, omijając jak najwięcej dróg głównych.

  5. Wyruszenie w trasę nie wiąże się z odpłatnością, jedyne co powinno się zrobić to zadeklarować na wyruszenie w EDK. Trasę pokonujemy  w konkretnym wyznaczonym terminie tj. piątek 8.04.2022 r.  Początek w kościele o godz. 19.00. Podobnie jak w ubiegłym roku mamy przygotowane dwie trasy – 20km i 25km. Przed wyruszeniem każdy otrzyma mapę. Prosimy odpowiednio się ubrać – wskazane kamizelki odblaskowe. Proszę zabrać latarki, napoje i kanapki. Zapraszamy!!!

Opis trasy- 25 km

Opis trasy- 20 km

 

mapa trasa 25 km

mapa trasa 20 km

W kategorii: Aktualności