Zaproszenie…

Drodzy Diecezjanie!

Niezwykle ważnym wydarzeniem dla Kościoła powszechnego jest przypadająca w tym roku 100 rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie. Ma ono szczególny wymiar również dla naszej Diecezji w której przeżywamy Rok Maryjny przygotowujący nas do Jubileuszu 200-lecia jej istnienia.

Dlatego pragnę zaprosić Was serdecznie w sobotę, 13 maja br., do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Górkach koło Garwolina na diecezjalne dziękczynienie. Cieszę się, że z wielu parafii są już organizowane na to spotkanie grupy autokarowe, jak też pielgrzymki piesze. Niech przybędą do Górek, tak liczne w naszej Diecezji, Koła Różańcowe oraz członkowie ruchów i stowarzyszeń maryjnych. Zabierzcie ze sobą feretrony i sztandary maryjne. W czasie uroczystości będą poświęcone figury Matki Bożej Fatimskiej z parafii, gdzie planowane jest rozpoczęcie praktyki nabożeństw fatimskich czy też peregrynacja.

Proszę Księży Proboszczów o zachętę oraz pomoc w zorganizowaniu wyjazdów do Górek. Niech Matka Boża Fatimska otacza nas swoją opieką i wstawiennictwem.

Z pasterskim błogosławieństwem
+ Kazimierz Gurda