Zaproszenie Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy na II Diecezjalną Pielgrzymkę Kobiet do Pratulina

Drodzy Diecezjanie!

Sanktuarium Błogosławionych Męczenników w Pratulinie stanowi w naszej Diecezji miejsce szczególne. To tutaj Unici Podlascy okazali niezwykłe męstwo wyznawanej wiary i wierności Kościołowi. Dali tego wyraz nie tylko mężczyźni, ale również kobiety, które z wielką miłością i odwagą współuczestniczyły w ich ofierze. Takich kobiet potrzebujemy również w dzisiejszych czasach.
Dlatego pragnę zaprosić wszystkie kobiety na II Diecezjalną Pielgrzymkę Kobiet do Pratulina. Odbędzie się ona w niedzielę, 28 maja br., pod hasłem: „Kobieta z pasją”.
Gorąco zachęcam do pokoleniowego udziału w tej inicjatywie: matki wraz córkami, babcie z ich wnuczkami. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10:00.
Po konferencji, będziemy uczestniczyć w nabożeństwie majowym oraz Mszy św. i agapie. Wszystkich Księży Dziekanów i Proboszczów proszę o zorganizowanie
w swoich parafiach grup pielgrzymkowych.
Na pielgrzymi trud wszystkim z serca błogosławię

+Kazimierz Gurda

BISKUP SIEDLECKI