Zaproszenie Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy na VIII Diecezjalną Pielgrzymkę Mężczyzn do Pratulina

Drodzy Diecezjanie!

W dniu 7 października br. w Roku Jubileuszu 200-lecia istnienia naszej diecezji odbędzie się po raz VIII Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do Pratulina. Hasłem tegorocznego spotkania są słowa: „Jak być mężczyzną we współczesnym świecie” które przybliży ks. dr Piotr Pawlukiewicz znany i ceniony rekolekcjonista. Rozpocznie się ono o godz. 10.00 w Martyrium Pratulińskim.

Gorąco zachęcam do pokoleniowego udziału w tej inicjatywie: ojców wraz synami, dziadków z ich wnukami. Zapraszam różnego rodzaju wspólnoty, ruchy i organizacje zrzeszające mężczyzn. Wszystkich Księży Dziekanów i Proboszczów proszę o zorganizowanie w swoich parafiach grup pielgrzymkowych. Niech doroczne spotkanie w Pratulinie przy relikwiach Błogosławionych Męczenników Podlaskich, modlitwa i słuchanie Słowa Bożego – będą czasem łaski i umocnieniem sił do godnego wypełniania swojego powołania w rodzinie, w Kościele i społeczeństwie.

Na pielgrzymi trud wszystkim z serca błogosławię.

+ Kazimierz Gurda

BISKUP SIEDLECKI