1. W liturgii słowa usłyszeliśmy wezwanie do zachowywania prawa Bożego, do innego myślenia, do myślenia po Bożemu. Niech to przesłanie towarzyszy zarówno gościom opuszczającym po wakacjach naszą parafię, jak i wszystkim parafianom.

2. Jutro rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Msza św. dla dzieci i młodzieży oraz ich wychowawców, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły o godz. 8.3o

3. Od jutra wracamy do starego porządku odprawiania codziennych Mszy św, czyli Msza wieczorem o 17.oo, zaś w Budziszynie tylko w niedzielę o 11.oo

4. W środę nowenna do Matki Bożej Budziszyńskiej po Mszy o 17.oo.

5. I piątek miesiąca. O godz. 15.oo wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Miłosierdzia Bożego, czytanie kartek wypominkowych, spowiedź, adoracja. O 16.45 nabożeństwo pierwszopiątkowe i Msza św. Do spowiedzi zapraszamy dzieci na rozpoczęcie roku szkolnego, a zwłaszcza dzieci kl. 3, które powinny w tym roku obchodzić I piątki miesiąca. Polecamy tę sprawę trosce rodziców.

6. W sobotę spotkanie kandydatów do bierzmowania o godz. 10.oo

7. W sobotę, w Woli Gułowskiej diecezjalne dożynki pod przewodnictwem ks. Biskupa.

8. W następną niedzielę Odpust Narodzenia NMP – Matki Bożej Siewnej. Msze św. o 7.oo, 9.3o oraz uroczysta Suma Odpustowa o godz. 12.oo, którą odprawi ks. Leszek Dąbrowski – ekonom diecezji siedleckiej. Poświęcenie ziarna do siewu po każdej Mszy św. Nie ma Mszy w kaplicach i o 16.oo.

9. Natomiast od godz. 17.oo, w niedzielę, zapraszamy na festyn pt: „Przedsmak jesieni”. W programie min: wspólne grillowanie oraz konkursy i zabawy dla dzieci i młodzieży.

10. Ofiary na kościół: bezimienna, Mokobody – 200 zł, bezimienna, Smolaki – 200 zł, bezimienna, Zaliwie Szpinki, Warszawa – 1500 zł.

11. W ubiegłą niedzielę na inwestycje złożyliśmy 7342 zł. co daje na łączną kwotę 141 990, 90 zł.

12. Spotkania w tym tygodniu:
– środa, Krąg Biblijny, g. 19.3o
– czwartek, ministranci, g. 17.oo
– piątek, KSM, g. 17.oo

13. Zbiórka elektrośmieci do 13 września. Składamy je przy nowej plebanii.

14. Przypominamy, że wszelkie prace na cmentarzu przy grobach, takie jak: wymiana pomnika, układanie kostki przy grobach, czy inne, prosimy zgłaszać w biurze parafii. Przypominamy też, że wg prawa państwowego po 20 latach od pochówku trzeba ponowić tzw. placowe. Ponadto, pojawia się znów problem śmieci, które można znaleźć w alejkach, pod ogrodzeniem, czy pod cudzym grobem.

——————-
Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się:
– Tomasz Ksionek i Katarzyna Paczuska, oboje par. tut. – zap. 3
– Paweł Kąkol, par. tut. i Marta Dmowska, par. Suchożebry – zap. 3