Profil Facebook

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Najświętszej Trójcy – 30.05.2021r.

Uroczystość Najświętszej Trójcy – 30.05.2021r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Dzisiaj uroczystość Najświętszej Trójcy. Stajemy wobec największej tajemnicy wiary, która mówi, że jest jeden Bóg w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Grupa dzieci z naszej parafii przeżywa 1 rocznicę I Komunii św. Dziękujemy rodzicom za troskę, przygotowanie dzisiejszej uroczystości, porządki w kościele i dekorację kwiatami.

Mszą św. o godz. 16.00 rozpoczniemy nabożeństwo i procesję błagalną o urodzaje i błogosławieństwo w pracy w Mokobodach.

W poniedziałek, ostatni dzień maja. Nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 18.00.

We wtorek, 1 czerwca Dzień Dziecka. Rozpoczynamy miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe po Mszy św. o godz. 18.00.
O godz. 17.00, zapraszamy dzieci na spotkanie przed procesją Bożego Ciała.

W środę o godz. 18.00 Nabożeństwo do Matki Bożej Budzieszyńskiej.

W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. o godz. 7.00, 9.30 i 11.30 z procesją eucharystyczną do IV ołtarzy. Procesja przejdzie wokół Rynku, prosimy o przygotowanie ołtarzy jak w ubiegłym roku. Bardzo prosimy aby w procesji, która jest publicznym wyznaniem wiary wzięły udział dzieci (kl. III i IV w strojach komunijnych), młodzież, oraz wszystkie feretrony i chorągwie. Nie będzie Mszy św. w kaplicach i o godz. 16.00. Zatroszczmy się o przystrojenie domów, by powitać Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie, który przychodzi do nas z błogosławieństwem.
O godz. 19.00 zapraszamy do kościoła na WIECZÓR UWIELBIENIA. Razem ze scholą i diakonią muzyczną uwielbimy Pana Jezusa obecnego wśród nas.
Przez całą oktawę Bożego Ciała – Msza św. z procesją eucharystyczną wokół kościoła o godz. 18.00. w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30.

W piątek, pierwszy miesiąca wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Od 9.00 odwiedziny chorych (prosimy o zgłoszenia). Od godz. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, koronka do Bożego miłosierdzia ze wspomnieniem zmarłych polecanych w Wypominkach i możliwość spowiedzi. O godz. 18.00 Msza św. wynagradzająca z procesją eucharystyczną.

W sobotę, pierwszą miesiąca wynagradzamy Niepokalanemu Sercu Maryi. Na terenach zielonych za kościołem, od godz. 10.00, DZIEŃ DZIECKA. Mnóstwo atrakcji dla dzieci i nie tylko: turniej piłki nożnej, strzelanie z wiatrówki, studium twarzy, występy clowna, pokazy strażackie, dmuchana zjeżdżalnia i wiele innych.
O godz. 19.00 Nabożeństwo Fatimskie w Budzieszynie – procesja różańcowa i Msza św.

W niedzielę, pierwszą miesiąca, o godz. 15.00, spotkanie sióstr i braci z Kół Różańcowych

Dziękujemy za ofiary złożone na inwestycje prowadzone w parafii

Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:
– Patryk Całka , kaw. zm. w par. w Latowiczu i Katarzyna Sawicka, panna, zm. w par. tut. – zap. III
– Łukasz Boruc, kaw. zm. w par. tut. i Daria Postek, panna, zm. w par. tut. – zap. III
– Piotr Jastrzębski, kaw. zm. w par. w Śmiarach i Katarzyna Anna Pobikrowska, panna, zm. w par. tut. – zap III
– Tomasz Woźnica, kaw. zm. w par. Katedralnej w Siedlcach i Martyna Maria Durka, panna, zm. w par. tut. – zap. II

W kategorii: Aktualności