OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE- Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 16.05.2021r.

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 16.05.2021r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Pan Jezus wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami i przygotować nam miejsce.

Dzisiaj także Rodzinna Niedziela, jesteśmy zaproszeni do Katedry Siedleckiej. Spotkanie rozpocznie się o godz. 14.30, w programie konferencja i adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 16.00 Msza św. w intencji rodzin.

2. Nabożeństwa majowe z litanią loretańską po Mszy św. o godz. 18.00. Szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i do kandydatów do bierzmowania.

3. W środę o godz. 18.00 Nabożeństwo do Matki Bożej Budzieszyńskiej.

Po Mszy św. i nabożeństwie majowym spotkanie dzieci z klas IV przed rocznicą I Komunii Świętej. O godz. 19.30 spotkanie Kręgu Biblijnego (spotkanie na plebani)

4. W czwartek o godz. 18.00, spotkanie wszystkich ministrantów.

5. Trwa nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W sobotę, w Wigilię uroczystości, po Mszy św. o godz. 18.00, MODLITEWNE CZUWANIE z modlitwą uwielbienia. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie kandydatów do bierzmowania.

6. W niedzielę, uroczystość Zesłania Ducha Świętego. To jedno z najważniejszych wydarzeń w całej historii zbawienia. Tą uroczystością kończymy okres Wielkanocny. Po Mszy św. o godz. 11.30 modlitwy za wstawiennictwem Błogosławionych Męczenników Podlaskich przed jubileuszem ich beatyfikacji i spotkanie Bractwa Strażnicy Kościoła. Po Mszy św. o godz. 16.00, spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania z kl. VIII. Ofiary składane tego dnia na tacę przeznaczone będą na inwestycje prowadzone w parafii.

7. W tym tygodniu procesja błagalna o urodzaje i błogosławieństwo w pracy: poniedziałek godz. 19.15 – Księżopole Jałmużny i Świniary wtorek godz. 19.15 – Pieńki i Zemły czwartek godz. 19.15 – Skupie piątek godz. 19.15 – Osiny Dolne

8. Nasz parafianin diakon Damian Gadamer s. Wojciecha jest kandydatem do święceń prezbiteratu, które mają być udzielone 12.06.2021r. w katedrze siedleckiej.

9. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:

– Paweł Ławecki, kaw. zm. w par. w Niwiskach i Karolina Maria Cołoś, panna zm. w par. tut. – zap. III

– Radosław Zawistowski, kaw. zm. w par. tut. i Oktawia Wierzbicka, panna, zm. w par. w Sokołowie Podl. – zap. II

– Karol Kackiewicz, kaw. zm. w par. tut. i Paulina Lipińska, panna, zm. w par. tut. – zap. II

– Patryk Całka , kaw. zm. w par. w Latowiczu i Katarzyna Sawicka, panna, zm. w par. tut. – zap. I

– Łukasz Boruc, kaw. zm. w par. tut. i Daria Postek, panna, zm. w par. tut. – zap. I

– Piotr Jastrzębski, kaw. zm. w par. w Śmiarach i Katarzyna Anna Pobikrowska, panna, zm. w par. tut. – zap I