Profil Facebook

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE-VI Niedziela Zwykła – 14.02.2021r.        

VI Niedziela Zwykła 14.02.2021r.

         OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Rozpoczynamy dzisiaj 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Niech modlitwa i pochylenie się nad tym problemem obudzą wrażliwość naszych serc i pomogą nam trwać w trzeźwości.

  2. W środę POPIELEC, którym rozpoczniemy Wielki Post. To czas szczególnego zgłębiania tajemnicy cierpienia i zbawczej śmierci Pana Jezusa. To również czas wyciszenia i głębszej refleksji nad swoim życiem. Tego dnia obowiązuje post ścisły – zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i ograniczamy posiłki co do ilości.

Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00, 9.30 i 17.00

– O godz. 17.00 Nabożeństwo do Matki Bożej Budzieszyńskiej.

O godz. 19.30, spotkanie Kręgu Biblijnego. Rozważamy czytania niedzielnej liturgii.

  1. W czwartek o godz. 17.00, spotkanie ministrantów.

  2. W piątek, dzień modlitwy i postu jako wynagradzenia Bogu za grzech wykorzystywania seksualnego małoletnich. Trzeba żarliwej modlitwy o nawrócenie sprawców i uzdrowienie dotkniętych tym doświadczeniem.

O godz. 17.00, spotkanie KSM.

  1. W sobotę, Mszą św. o godz. 17.00 rozpoczynamy 33 dniowe rekolekcje przygotowujące do aktu całkowitego oddania się Jezusowi przez Maryję – ODDANIE33.

– O godz. 14.00, spotkanie scholi.

  1. W przyszłą niedzielę będziemy gościli kleryka Wyższego Seminarium Duchownego. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na utrzymanie naszego seminarium.

  2. Zapraszamy na wielkopostne nabożeństwa:

DROGA KRZYŻOWA – w piątek o godz. 17.00 i 19.30.

GORZKIE ŻALE z rozważaniem pasyjnym – w niedzielę o godz. 11.30, po nabożeństwie Msza św.

  1. Zapraszamy do podjęcia wyzwania – „Zdrapka Wielkopostna”, to 40 ćwiczeń dla ducha i dla ciała przeznaczonych na każdy dzień Wielkiego Postu i umieszczonych na planszy zakrytej zdrapką. Plansze ze zdrapkami znajdują się na stoliku po chórem.

  2. 6 marca w Gończycach odbędzie się VI Kongres Różańcowy Diecezji Siedleckiej. Organizujemy wspólny wyjazd na to spotkanie. Osoby chętne proszone są o zgłaszanie się w zakrystii lub kancelarii.

  3. Echo katolickie.

W kategorii: Aktualności